اخبار داغ

تاریخچه شرکت اپسون در یک نگاه

شرکت ژاپنی سیکو اپسون یکی از زیر مجموعه‌های شرکت ساعت سازی سیکو است. نام این شرکت که در زمینه تولید چاپگر و تجهیزات تصویربرداری فعالیت می‌کند، به معنی پسر پرینتر الکترونیک است:

Son of Electronic printer

دفتر مرکزی اپسون درژاپن و در شهر ناگانو قرار دارد، جالب است بدانید که این شرکت یکی از قطب‌های اصلی گروه بزرگ سیکو است. همه می‌دانیم که سیکو یکی از موفق‌ترین شرکت‌های سازنده ساعت در جهان است، که البته توانسته این موفقیت را به بازار پرینتر خود نیز انتقال دهد و امروزه اپسون از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در صنعت چاپ به شمار می‌‌رود.

در سال ۱۹۴۲ یکی از کارکنان هاتوری به نام «هیسائو یامازاکی» با حمایت خانواده هاتوری، شرکتی در شهر ناگانو تاسیس کرد و نام آن را «دایوا کوگیو» گذاشت؛ این شرکت در ابتدا شرکت کوچکی بود که به تولید قطعات ساعت برای شرکت سیکو می‌پرداخت، بعدها در سال ۱۹۵۹ با شرکت «سووا» که یکی از زیر مجموعه‌های سیکو بود ادغام شد و شرکت «سووا سیکوشا» را به وجود آورد.

اولین مینی پرینتر جهان را شرکت «سووا سیکوشا» در ماه سپتامبر سال ۱۹۶۸ برای المپیک تابستانی توکیو ساخت. شرکت اپسون در سال ۱۹۷۵ و برای فروش محصولات سیکو اپسون در آمریکا تاسیس شد.

شرکت اپسون یکی از بزرگ ترین زیر مجموعه‌های شرکت ساعت‌سازی سیکو است.

می‌توان از شعار این شرکت دلیل موفقیت آن را فهمید: «فراتر از چشم انداز خود بروید». امروزه این شرکت با داشتن نزدیک به ۸۰ هزار کارمند در سراسر جهان و درآمدی نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار، از بزرگان صنعت چاپ به شمار می‌رود.

اگر شما هم به دنبال خرید پرینتر هستید، بهتر است بدانید پرینترهای اپسون به واسطه چاپ با کیفیت و قیمت مقرون به صرفه شناخته می‌شوند. همچنین کارتریج‌های جوهری پرینترهای اپسون نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *