اخبار داغ

راهنمایی خرید اسکنر؛ بررسی مهم ترین نکات

حتی اگر ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم، اسناد فیزیکی هنوز بخش مهمی از زندگی هستند. ما اغلب نیاز داریم برای تغییر یا ذخیره ایمن‌تر پیوست ها و یا ایمیل آن‌ها را در رایانه اسکن و به‌صورت اسناد دیجیتالی دربیاوریم. داشتن یک اسکنر باکیفیت بالا در خانه یا محل کار به شما در دستیابی به همه این موارد کمک می‌کند.

خیلی مهم است که شما به اسکنر که می‌خواهید بخرید فکر کنید تا بهترین نوع ممکن آن را به دست آورید.بنابراین، به‌عنوان‌مثال باید بدانید چه چیزی را می‌خواهید اسکن کنید و چند بار قصد استفاده از دستگاه رادارید. آیا نیاز به دیجیتالی کردن اسناد کاغذی استاندارد یا عکس‌های خانوادگی دارید؟

هر چیزی که شما به آن نیاز دارید را ما به شما می‌گوییم و تمام سوالات شما را پاسخ‌خواهیم داد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد همه‌ی چیزهای مهم برای انتخاب بهترین اسکنرها در بازار اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

1.حقایق مهم و کلیدی

2.انتخاب ما: بهترین اسکنر ها در بازار

      2.1.Epson Perfection V19

      2.2.Canon Lide 300

      Avision AD125.2.3

      Avision AD250 Document.2.4

     Epson DS-1630 Flatbed.2.5

3.راهنمایی خرید: همه آن چیز را درباره اسکنر ها باید بدانید

     3.1.چند نوع اسکنر وجود دارد؟

     3.2.اسکنر ها چگونه کار می کنند؟

     3.3.عمق رنگ اسکنر چیست؟

     3.4.اسکنر ها از چه نوع اسناد پشتبانی می کنند؟

    3.5.چگونه می توانیم اسکنر خود را وصل کنیم؟

    3.6.دستگاه شارژ همراه چیست؟

    3.7.مزایا و معایب مدلهای مختلف اسکنر چیست؟

4.معیار خرید:

    4.1.وضوح

    4.2.سنسور

    4.3.سرعت

   4.4.اندازه اسناد

   4.5نوع کاربر

5.مقایسه اسکنر ها

6.خلاصه

1.حقایق مهم و کلیدی:

اولین و مهم‌ترین قدم برای انتخاب اسکنر این است که شما تصمیم بگیرید که کدام نوع، مناسب، استفاده کار موردنظرتان می‌باشد. سه نوع اسکنر اصلی وجود دارد: تخت، اتوماتیک، قابل‌حمل. حتی شما چاپگرهایی رو می‌بینید که چندکاره هستند و اسکن، کپی و حتی فکس را در یک دستگاه باهم دارند.

ما در اینجا شما را با خصوصیات هر مدل برای تصمیم‌گیری صحیح کمک وآشنا میکنیم

نکته مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که دقیقاً چگونه از اسکنر خود استفاده خواهید کرد. اگر کار شما به این صورت است که مقادیر زیادی اسناد را به‌طور هم‌زمان اسکن می‌کنید، ما یک مدل اتوماتیک را پیشنهاد می‌کنیم. بااین‌حال، اگر فقط قصد اسکن کردن اسناد تعداد کم و یا به‌صورت پراکنده رادارید، ممکن است یک اسکنر مسطح تخت برای نیاز شما بهتر باشد.

و نکته بعد ک باید آن را بررسی کنید، نوع سندی است که برای دیجیتالی کردن  از آن استفاده می‌کنید. اگر شما بخواهید مقاله استاندارد، فاکتور یا قراردادها را اسکن کنید نیاز به قابلیت وضوح اسکنر ندارید؛ اما اگر به دنبال اسکن عکس هستید، کیفیت بسیار مهم است. این امر به‌ویژه درصورتی‌که قصد تغییر تصاویر پس از اسکن شدن رادارید صادق است.

2.انتخاب ما: بهترین اسکنر ها در بازار

اگر به دنبال تقویت و بهره‌وری در کار یا زندگی خانگی خود هستید یک  اسکنر باکیفیت مهم است؛ اما همه مدل‌های اسکنر یکسان نیستند. همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، کالای موردنیاز شما به استفاده ای که از آن می‌کنید بستگی دارد. برای کمک به شما در انتخاب بهترین محصول، ما بهترین اسکنرهای موجود در بازار در سال جدید را انتخاب کرده‌ایم.

2.1.Epson Perfection V19

اسکنر  Perfection V19 Scanner ساخت شرکت    Epson-می‌تواند بهترین گزینه‌ی شما برای اسکن اسناد و به‌ویژه عکس‌هایتان باشد. قطعاً شما هم عکس بسیاری از گذشته دارید و با پیشرفت تکنولوژی و کمرنگ شدن آلبوم‌های عکس سنتی، شاید دوست داشته باشید که آن‌ها را به‌صورت دیجیتال داشته و با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد برای انجام این کار رو به دوربین موبایل خود می‌آورند و صدالبته نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند؛ اما با ظهور اسکنرهای عکس دیگر اسکن عکس کار سختی نیست. این اسکنر مقرون‌به‌صرفه برای اسکن روزانه شما بسیار مناسب است. عکس‌هایتان را با وضوح 4800   ×4800    Dpi اسکن و از دقت و شفافیت تصاویر اسکن شده لذت ببرید. نرم‌افزار Epson Easy Photo Scan   این امکان را به شما می‌دهد تا تصویر موردنظر را اسکن کرده و به‌آسانی آن‌ها را در شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید. فرایند اسکن با سرعت بالایی انجام می‌شود. یکی از مزایایی جالب‌توجه در این اسکنر این است که می‌توانید بااتصال آن از طریق درگاه <<USB>> برق موردنیاز آن را تأمین کنید و نیازی به کابل برق جداگانه نیست. همچنین با تکنولوژی Easy Photo Fix عکس‌های قدیمی و آسیب‌دیده خود را به‌راحتی اصلاح کنید و شکستگی و لکه موجود را بر روی تصاویر را حذف کنید.

2.2.اسکنر Canon Lide 300

Cano- Lide 300

CanoScan lide 300 یک اسکنر تخت است برای دیجیتالی کردن عکس ها و برای اسکن اسناد سبک در خانه و دفاتر کاری کوچک طراحی شده است. با وجود اختلاف قیمت بین این اسکنر و اسکنر CanoScan lide 400 قسمتی از رزولوشن کاهش پیدا کرده است و سرعت اسکن کمی کاهش پیدا کرده است، اما در کل اسکنر LIDE 300 کانن یک دستگاه سبک و کاملا توانمند است. این اسکنر دارای ابعاد 368.3 ×251.46×43.18 میلمتر بوده و از وزن 1.7 کیلوگرم برخودار است، بنابراین CanoScan Lide 300 یک اسکنر کوچک و سبک است و تقریبا به همان اندازه اسکنر های Lide 400 است به جز اینکه مدل 400 دارای یک استند است که می توان به صورت عمودی اسکنر را در آن قرار داد. دو مدل اسکنر وجود دارد که رقیب CanoScan Lide 300 محسوب می‌شوند یکی اسکنراپسون مدل Perfection V19 و دیگری اسکنر Perfection V39 است. این اسکنرها اندازه، وزن و قیمت مشابه با مدل‌های CanoSacn ارائه می‌دهند و مانند Lide 400 هر دو دارای استند هستند که می‌تواند اسکنر را در حالت عمودی نگه دارد. تفاوت بین این چهار اسکنر تخت بسیار کم است. اسکنر CanoScan lide 300 از رزولوشن 2400×2400  Dpi  پشتیانی می‌کند که تنها نصفی از رزولوشن 4800 ×4800  Dpi سه مدل دیگر را ارائه می‌دهد.

2.3.اسکنر Avision AD125

دستگاه AD125 ساخت شرکت Avision اسنکری کوچک ،سریع با قابلیت اسکن رنگی است که برای اسکن اسناد به صورت دورو طراحی شده که قادر است تا 20 برگ دورو را در دقیقه اسکن کند و به عنوان اسکنری قدرتمندبرای مصارف اداری به شما می رود.AD125،علی رغم اندازه ی کوچک می تواند برگه های دورو و رنگی را به سرعت ب میزان20 برگ در دقیقهDpi300 و 25 برگ در دقیقهDpi200 از طریق درگاه تغذیه اتوماتیک ADF اسکن کند.اسکنر AD125 به حسگر CCD مجهز شده است که اسکن‌های باکیفیت بالا انجام می‌دهد.بانرم افزار اختصاصی شرکتAvision به نام Button Manager V2 که برای اسکنرهای این شرکت طراحی‌شده است،کاربر می‌تواند تنها با فشار یک دکمه اسناد را اسکن کرده و آن ها را به مقاصدی مانند e-mail،پرینتر،نرم‌افزارهای ویرایش عکس،سرویس‌های ابریCloud مانندGoogle Drive و Microsoft SharePoint ارسال کند.این مدل به درایورهای TWAIN وISIS مجهز شده است و با نرم‌افزارهای AVScan و NuaNCE PaperPort  سازگار است.این نرم‌افزارها درزمینهٔ ی پردازش تصاویر و مدیریت اسناد طراحی‌شده‌اند و بسیار کاربردی هستند

2.4.اسنکر  Avision AD250 Document

شرکت ای ویژن دستگاه اسکنر AD250 را باقابلیت‌های مناسب مصارف اداری روانه بازار کرده است و می‌تواند تمامی خواسته‌های شمارا از یک اسکنر براورده سازد. ابعاد این اسکنر در مقایسه باهم در رده‌های خود مناسب است و اگر فضای کاری کوچکی دارید، با این محصول به مشکل بر نخواهید خورد. اگر سرعت زیاد لازمه کارتان است، این اسکنر شرکت ای ویژن با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 80 برگ در دقیقه در dpi200 موجب خواهد شد تا همیشه یک گام جلوتر تر باشید. فناوری تغذیه خودکار ADF در این دستگاه به‌کاررفته است تا افرادی که حجم کاری زیادی دارند، نیاز به اسکن تک‌تک اسناد نداشته باشند و با قرار دادن آن‌ها در سینی 100-برگی، کار اسکن اسناد را به اسکنر سپرده و به دیگر کار های خود نیز رسیدگی کنند. قابلیت اسکن دو رو فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار گرفته‌شده است. قابلیت صادق کردن خودکار اسنادی که کج شده‌اند، قابلیت فیلتر حذف خودکار نویز و قابلیت تمیز و پررنگ کردن متون کم‌رنگ از دیگر توانایی‌های اسکنر AD250 محسوب می شود.

5.اسنکر Epson DS-1630 Flatbed

دستگاه DS-1630 ساخت شرکت اپسون،اسکنری تخت برای اسناد است.وقتی می‌گوییم اسناد بدین معنی است که شاید این دستگاه برای اسکن عکس بهترین گزینه نباشد و بتوانید با هزینه‌ای کمتر اسکنر مخصوص اسکن عکس تهیه کنید.این اسکنر قدرتمند از نوع تخت است که به سیستم تغذیه‌ی اتوماتیک اسناد نیز مجهز شده است. این سیستم ظرفیتی برابر با 50 برگ دارد که آن‌ها را برای استفاده در محیط‌های اداری کوچک مناسب ساخته‌شده است. سیستمADF این دستگاه می‌تواند برای اسکن دورو اسناد مورداستفاده قرار گیرد. اسکنر تخت هم می‌تواند برای اسکن موارد حساس یا با اندازه‌های متفاوت استفاده شود.برای مثال می‌توانید انواع کارت شناسایی، کارت ملی و موارد مشابه را در اسکنر تخت اسکن کنید. این اسکنر قادر است همانند دیگر محصولات در این رده فایل‌های اسکن شده را (به زبان انگلیسی) تشخیص متن داده و به‌صورت فایل‌های قابل جستجوی word یا Excel ذخیره نماید.

3.راهنمایی خرید: همه چیز هایی که باید درباره اسکنر ها بدانید.

اگر روزهای خود را در یک دفتر می‌گذرانید، ممکن است لازم باشد اسناد مختلفی را برای تغییر آن‌ها اسکن کنید، یا به‌سرعت آن‌ها را با ایمیل به یک همکار یا مشتری ارسال کنید. یک اسکنر در آنجا برای شما وجود دارد، این بستگی به نوع اسناد شما برای دیجیتالی شدن دارد. برای انتخاب بهترین گزینه، باید نحوه کار با اسکنرها آشنا باشید. در بخش بعدی، به برخی از جنبه‌های اصلی اسکنر می‌پردازیم.

3.1.چند نوع اسکنر وجود دارد؟

انواع اسکنر

انواع مختلفی از اسکنرها را می‌توان در بازار یافت که هرکدام ویژگی‌های خاصی دارند. متداول‌ترین نوع اسکنرهای مسطح دارای نیز معروف است. اسکنرهای مسطح دارای درپوش هستند که اگر شما آن‌ها را بلند یا بازکنید شیشه اسکن آن‌ها را خواهید دید که اسناد بر روی آن قرار می‌گیرند. برخی از مدل‌ها متنوع‌تر هستند و قابلیت دیجیتالی کردن کتاب یا حتی اشیاء رادارند.

نوع دیگر از اسکنر دارای یک فیدر اتوماتیک اسناد ADF است. در دفاتر، این نوع اسکنر رایج‌ترین است، زیرا می‌تواند مقادیر زیادی اسناد را به‌صورت خودکار اسکن کند. بااین‌وجود، کیفیت تصویر برای ان اسکنرها کمی کمتر از سایر مدل‌ها است.

آخرین نوع اسکنر که ما به آن اشاره خواهیم کرد، اسکنر قابل‌حمل است که  به‌راحتی امکان‌پذیر است بدون توجه به‌جایی که می‌خواهید به آنجا بروید می‌توانید آن را با خود حمل کنید.

3.2.اسکنر ها چگونه کار می کنند؟

اولین اسکنرهای جهان در سال 1984 توسط شرکت مستقر تایوان Micritek اختراع شد. اسکنرها با دریافت نوری که توسط یک سنسور از طریق مجموعه‌ای از آینه‌های منعکس‌شده، عمل می‌کنند. سنسور انرژی نور را به سیگنال‌های الکترونیکی تبدیل می‌کند. سپس این سیگنال‌ها به قالب دیجیتالی ساخته می‌شوند که یک رایانه می‌تواند برای شما روی صفحه‌نمایش دهد.

کار کردن با اسکنرها بسیار راحت است. اگر از اسکنر مسطح استفاده می‌کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سند را در زیر درب  قرار داده و دکمه مناسب را فشار دهید؛ و همین روش را  با مدارکی که می‌خواهید دیجیتالی کنید تکرار کنید. اسکنرهای خودکار نیز ساده‌تر هستند. فقط تمام ورق‌ها را در سینی کاغذ آن قرار دهید و بنشینید و صبر کنید. در ضمن اسکنرهای قابل‌حمل دارای شکاف مشخصی هستند که با آن می‌توان اسناد را اسکن کرد.

3.3.عمق رنگ اسکنر چیست؟

واحد عمق رنگ در بیت بیان می‌شود، تنظیم عمق رنگ میزان اطلاعات مربوط به سند یا عکسی را جمع‌آوری می‌کند، نشان می‌دهد. بهترین اسکنرهای موجود در بازار معمولاً قادر به پردازش 24 بیت هستند. این طیف وسیعی از بیش از 16 میلیون رنگ ممکن را فراهم می‌کند. اسکنرهای زیر 24 بیت ممکن است منجر به کیفیت پایین‌تر شود.

عمق رنگ بیشتر امکان خواندن دقیق‌تر چیزی که اسکن شده را فراهم می‌آورد. اما به خاطر داشته باشید که دستیابی به کیفیت بالاتر نیز روند دیجیتالی شدن را کندتر می‌کند و پرونده‌های بسیار بزرگ‌تری را برای شما به همراه خواهد داشت. بااین‌وجود، اگر قصد تغییر در اسکن‌های خود رادارید، کیفیت بالاتر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به‌خصوص اگر با عکس‌ها کار می کنید.

عمق رنگ اسکنر

3.4.اسکنر ها از چه نوع اسناد پشتبانی می کنند؟

تمام اسکنرها که تاکنون در مورد آن‌ها بحث کرده‌ایم می‌توانند اسناد کاغذی را از حداقل تا معمولی‌ترین اندازه ، یعنی A4، دیجیتالی کنند. و این اسکنرهای می‌توانند انواع اسناد کاغذی را از اسکناس گرفته تا فاکتورها و یادداشت‌های مطالعه اسکن کنند. اسکنرهای اتوماتیک برای  اسکن کردن دارای محدودیت هستند، زیرا اکثر آن‌ها فقط کاغذ را اسکن می‌کنند.

اسکنرهای مسطح اما متنوع هستند. می‌توانید اسناد معمول، بلکه موارد مختلف دیگری مانند کارت ویزیت، عکس یا تمبر را اسکن کنید.

3.5.چگونه می توانیم اسکنر خود را وصل کنیم؟

بیشتر اسکنرها را می‌توان از طریق کابل USB به رایانه شما وصل کرد.بااین‌حال جدیدترین اتصال، با Wi-Fi به‌عنوان یک ویژگی است. این امر به‌خصوص مناسب است، زیرا مسافت بیشتری بین اسکنر و رایانه یا سایر دستگاه دریافت‌کننده را امکان‌پذیر است.

اگر قصد استفاده از اسکنر خود را از تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ خود دارید ، قابلیت Wi-Fi از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. علاوه بر این، بسیاری از دفاتر دارای یک شبکه داخلی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید تصاویر یا اسناد را به دستگاه‌های مختلف ارسال کنید. و در آخر اینکه ، برخی از اسکنرهای موجود در بازار دارای بخش کارت حافظه هستند، بنابراین می‌توانید بلافاصله اسناد اسکن شده خود را ذخیره کنید.

3.6.دستگاه شارژ همراه چیست؟

دستگاه شارژ همراه CCD سنسوری است که در بعضی اسکنر ها وجود دارد. از این حس‌گرها درزمینهٔ هایی مانند عکاسی و نجوم نیز استفاده می‌شود CCD به شما امکان می‌دهد تا تصاویر با نویز کمتر و کیفیت بالاتر اسکن کنید.

اولین سنسور CCD در سال 1969 توسط دو دانشمند آمریکایی اختراع شد. حساسیت بالای دستگاه‌های دارای شارژ به معنای آن است که می‌توانند طیف وسیعی از رنگ‌های سبک را تشخیص دهند؛ و این کار برای اسناد که باید نسبت به سند اسکن شده دقیق و نزدیک باشد بسیار مهم است.

دستگاه شارژ ccd

3.7.مزایا و معایب مدل های مختلف اسکنر چیست؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم سه نوع اصلی اسکنر وجود دارد که می توانید در بازار پیدا کنید.

برای کمک به شما در انتخاب صحیح، ما جوانب مثبت و منفی اسکنر خودکار را بیان کرده ایم:

مزایا و معایب اسکنر اتومات

جوانب مثبت و منفی اسکنر های مسطح یا تخت:

مزایا و معایب اسکنر مسطح

4.معیار خرید:

دنیایی ما روزبه‌روز دیجیتالی می‌شود و برخورد با اسناد با حجم بالا برای خیلی‌ها مسئله‌ای مهمی است. ممکن است که لازم باشد آن‌ها را تغییر دهید، آن‌ها را در رایانه خود بایگانی کنید یا از ایمیل ارسال کنید. به همین دلیل داشتن اسکنر باکیفیت در خانه یا محل کار شما ضروری است. در این بخش ما به‌عنوان فاکتورهای اساسی که باید اسکنر را انتخاب کنید ما بهترین و مهم‌ترین گزینه‌ها را در نظر می‌گیریم.

     4.1.وضوح

     4.2.سنسور

     4.3.سرعت

     4.4.اندازه اسناد

     4.5.نوع کاربر

     4.1.وضوح:

وضوح اسکنر نقش مهمی در تعیین کیفیت و ارزش دارد. وضوح در نقاط در هر اینچ dpi بیان می‌شود. هر چه رزولوشن اسکنر شما بالاتر باشد، کیفیت نتیجه اسکن شده بالاتر خواهد بود. و این را به یاد داشته باشید که وضوح تصویر بالاتر با اندازه پرونده نیز برابراست ولی وضوح تصویر به‌اندازه سند نیست. درحالی‌که این جنبه‌ها مرتبط هستند، منظور آن‌ها چیزهای مختلفی است. و این به‌طور خاص به کیفیت اسکن یا تصویر اسکن شده اشاره دارد. اسکن باکیفیت بالاتر بدین معنی است که می‌توانید بدون داشتن پیکسل ناخواسته نتیجه را بزرگ کنید.علاوه بر این وضوح‌بالا امکان اصلاح آسان‌تر و بهتر محصول دیجیتالی را فراهم می آورد.

     4.2.سنسور:

فناوری به‌کاررفته در اسکنرها بسیار شبیه به فناوری مورداستفاده در دوربین‌ها است. هر دو روش از نور برای گرفتن موضوع تصویر استفاده می‌کنند. این‌همه توسط سنسور امکان‌پذیر است، که نور را دریافت و تفسیر می‌کند و سپس آن را به اطلاعات الکترونیکی تبدیل می‌کند. این اطلاعات یک تصویر دیجیتالی را تشکیل می‌دهد که از اصل تقلید می‌کند.

دو نوع سنسور در بازار وجود دارد: CCD که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم ،و CIS (سنسور تصویر تماس).CIS رایج‌ترین مورداستفاده است، زیرا تعادل خوبی بین قیمت و تولید و کیفیت تصویر ایجاد می‌کند. بااین‌وجود CCD حسگر موردنظر برای اسکنرهای حرفه‌ای ، به‌ویژه آن‌های است که برای عکاسی و سایر هنرها مناسب هستند.

     4.3.سرعت:

اگر قصد استفاده از اسکنر خود را در یک دفتردارید، سرعت ممکن است یک عامل اصلی برای شما باشد. بااین‌حال توجه داشته باشید؛ که سرعت یک اسکنر به ماده‌ای که دیجیتالی می‌کنید بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، یک عکس معمولاً خیلی بیشتر از یک سند متنی طول می‌کشد. همان‌طور که اشاره کردیم، وضوح و اسکن نیز بر سرعت فرایند تأثیر می‌گذارد.

نوع اسکنر موردنظر شما نیز در تعیین سرعت اسکن نقش دارد. با استفاده از مدل دستی، باید اسناد خود را یکی یکی اسکن کنید که می‌تواند مدتی طولانی طول بکشد. در ضمن، اگر از یک اسکنر خودکار استفاده می‌کنید، کافی است یک دسته از اسناد را در سینی قرار دهید و  go را فشار دهید. دستگاه کلیه مجموعه‌ها را به‌طور هم‌زمان اسکن می‌کند.

     4.4.اندازه اسناد:

اندازه اسکنر شما تا حد زیادی اندازه اسناد یا عکس‌هایی که می‌توانید مدیریت کند را تعیین می‌کند. متداول‌ترین اندازه فرمت A4 است و بیشتر اسکنر دستی و اتوماتیک برای رسیدگی به اسناد با این طراحی‌شده است. بااین‌وجود، اگر اندازه‌های خاصی دارید که می‌توانید از آن استفاده کنید.

اگر قصد دارید اسناد کوچک‌تر از A4 را دیجیتالی کنید، نباید با اسکنر متوسط مشکلی داشته باشید. شاید در اسناد بزرگ‌تر کمی با مشکل روبه‌رو شوید. شما می‌توانید با اسکن سند و یا عکس در چند بخش، این مشکل را حل کنید، اما نتیجه نهایی ممکن است اون چیزی که می‌خواهید نباشد.

اگر به دنبال اسکن تعدادی زیادی اسناد یا عکس‌های بزرگ‌تر هستید، تعدادی مدل وجود دارد که می‌توانید موارد بزرگ‌تر را کنترل کنند. این موارد ممکن است دست و پاگیرتر باشد و برخی برای کار های بسیار خاص طراحی‌شده‌اند. به‌عنوان‌مثال، اسکنرهای بزرگ‌تر به‌ویژه در استودیوهای معماری که در آنجا افراد با برنامه‌های بزرگ کار می‌کنند، مفید هستند. به‌طورکلی، اسکنرهای اندازه A4 رایج‌ترین در خانه و دفاتر است.

     4.5.نوع کاربر:

یک اسکنر مناسب برای هر نوع کاربر وجود دارد.اگر می‌خواهید دسته‌های بزرگی از اسناد را به‌سرعت اسکن کنید، حتماً یک مدل اتوماتیک را ترجیح می‌دهید. این مدل در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند که می‌توانید برای کار های مهم دیگر در محل کار صرف کنید.اما به خاطر داشته باشید که اسکنرهای اتوماتیک برای اسناد استاندارد مناسب هستند.

اگر کمتر اسکن داشته باشید اما می‌خواهید نتایج باکیفیت بالاتری داشته باشید.مدل‌های دستی بهتر است. این احتمالاً  در صورت اسکن کردن عکس‌ها نیز رخ می‌دهد و کیفیت بالاتر را نیز می‌خواهید.نکته آخر : یک اسکنر قابل‌حمل برای کسانی که به دنبال اسکن در حال حرکت هستند، در هرکجا که باشد ممکن است بهترین باشد.

مقایسه اسکنر ها :

مقایسه اسکنر ها

خلاصه:

یک اسکنر باکیفیت به هر کس کمک می‌کند که در کار کارآمدتر باشد. این‌که آیا شما به دنبال ایجاد یک نسخه دیجیتالی از اسناد مهم هستید یا نیاز به اشتراک‌گذاری آن‌ها از طریق ایمیل دارید، یک اسکنر می‌تواند بسیار مفید باشید. مطمئن شوید که میزان اسناد موردنظر را برای اسکن و در چه بازه زمانی در نظر گرفته‌اید. این به شما کمک می‌کند تا در مورد آن بهترین  تصمیم را بگیرید.

همان‌طور که قبلاً بحث کردیم، شما همچنین می‌خواهید فاکتور هایی مانند وضوح و کیفیت محصول نهایی را در نظر داشته باشید. نوع مواد موردنظر شمارا برای اسکن نیز ارزیابی می‌کند که آیا می‌خواهید از اسکنر جدید خود بیشترین بهره را ببرید، ارزیابی کند. فراموش نکنید که انواع مختلفی از سنسورها یافت می‌شوند، بنابراین فکر کنید که کدام نوع نیازهای شما را برآورده می‌کند.

امیدوارم راهنمای ما به شما کمک کند بهترین اسکنر را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید. لطفاً نکات خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی با ما به اشتراک بگذارید و اگر این مقاله برایتون مفید بود، در زیر نظر خود را برای ما بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *