دسته‌بندی نشده

مزیت های استفاده از پرینتر سوزنی برای کسب و کارها

پرینتر سوزنی یا سیستم ماتریس نقطه ‎ای نوعی پرینتر است که در مقایسه با یک ماشین چاپ سنتی با ضربه زدن به سمت بالا و پایین توسط پین‎ ها بر روی یک ریبون اثراتی روی کاغذ ایجاد می ‎کند و به این ترتیب عملیات چاپ انجام می ‎شود. پرینترهای ماتریس نقطه ‎ای می‎ توانند با ایجاد یک مجموعه از نقاط، که بسیار نزدیک یکدیگر قرار می گیرند، کاراکترها را تولید کنند.

پرینترهای سوزنی

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا متوجه شوید که چرا این سبک قدیمی از پرینترها برای برخی کسب و کار ایده آل هستند.

چه کسانی از پرینترهای سوزنی استفاده می کنند؟

طی دهه هفتاد و هشتاد میلادی، پرینترهای سوزنی بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی بودند که به دنبال بهره ‎وری در هزینه بودند و تا حدود دهه 90 رایجترین پرینترهایی بودند که در خانه‎ها و دفاتر مورد استفاده قرار می ‎گرفتند.

با اینکه در حال حاضر تمایل به استفاده از پرینترهای سوزنی در آن محیط ها وجود ندارد، اما از آنجایی که این پرینترها می‎ توانند از کاغذ کاربن برای تولید چندین نسخه از یک سند استفاده کنند، همچنان انتخاب خوبی برای کسب و کارهای صنعتی امروز هستند. پرینترهای سوزنی همچنین برای تنظیمات صنعتی که از لحاظ عملکردی نیاز به استقامت و دوام و حداقل نظارت انسانی دارند، مناسب هستند.

شرکت‎ هایی که با ورود اطلاعات و ایجاد فرم‎ های چند بخشی سر و کار دارند نیز از صرفه جویی در هزینه‎ها و افزایش بهره ‎وری که از طریق پرینترهای سوزنی ایجاد می‎شود بهره مند خواهند شد.

پرینترهای سوزنی

چه چیزی پرینتر سوزنی را برای کسب و کارهای امروزی مناسب می‌ سازد؟

هزینه هر صفحه

این نوع از پرینترها همچنین دارای هزینه‎ های پایین پرینت برای هر صفحه هستند، زیرا زمانی که ماده چاپی روی ریبون کم می ‎شود، به جای آنکه کار متوقف شود، فقط چاپ خروجی رفته رفته شروع به محو شدن می‎ کند. پرینترهای سوزنی یک انتخاب عالی برای شرکت‎های بزرگی هستند که به جای چاپ با کیفیت بالا نیازمند چاپ کم هزینه هستند.

کیفیت چاپ

کیفیت چاپ بر اساس تعداد پین هایی تعیین می ‎شود که نقاط را چاپ می‎ کنند و می‎ تواند بین 9 تا 24 عدد باشد، یک پرینتر سوزنی 24 پینه، مانند اپسون LQ-350 بهترین کیفیت را ارائه می ‎دهد.

پرینترهای سوزنی

این پرینتر اپسون دارای ظرفیت بالای ریبون و برابر با 2.5 میلیون کاراکتر است و نیاز بسیار پایینی به جوهر و مواد مصرفی دارد.

سرعت

به طور کلی سرعت چاپ پرینترهای سوزنی بسته به کیفیت چاپ مورد نیاز، می ‎تواند بین 50 تا 5000 کاراکتر باشد. اکثر این پرینترها دارای تنظیماتی هستند که به شما اجازه می دهد سرعت چاپ را تغییر دهید.

ریبون

ریبون ‎ها در پرینترهای سوزنی که معمولا سیاه یا قرمز هستند تمایل به خشک شدن ندارند – چه ریبون در قسمت جلوی هد چاپ قرار داشته باشد و چه در پوشش محافظ ذخیره شده باشد. به لطف ریبون‎های جوهر هزینه نگهداری چنین ماشینی کم است.

طول عمر

این دستگاه‎ها فوق العاده قوی هستند، بنابراین قدرتشان آنها را برای یک محیط صنعتی بسیار مناسب می ‎سازد.

با این حال، در نهایت، لازم به ذکر است که پرینترهای ماتریس نقطه‎ ای به علت ماهیت نحوه چاپشان ممکن است پر سر و صدا باشند، بنابراین برای محیطهای آرام مناسب نخواهند بود. همچنین، یک پارگی کوچک موجود در یک قطعه کاغذ ممکن است باعث جمع شدن کاغذ در دستگاه شود، مگر اینکه پرینتر توانایی هندل کردن چنین عیبی را داشته باشد.

بازگشت به لیست

1 نظر در “مزیت های استفاده از پرینتر سوزنی برای کسب و کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *